top of page
  • miriparizkova

Mačičky v núdzi

Táto myšlienka vznikla vďaka kamarátovi, ktorý má srdce na pravom mieste. Zachraňujem mačičky v Katare už dlhé roky. Finančne sa to súkromnej osobe veľmi predraží. Úspory sa minuli, finančná rezerva už neexistuje. Ale naozaj svojho rozhodnutia neľutujem. Ako každý milovník zvierat a ako každá osoba, ktorá bola aspoň raz v mojom postavení vie, že zachránený život stojí za to. Stojí za všetky bez snové noci, ktorými som si prešla. Strachom či zvieratko bude v poriadku, čo všetko bude potreba spraviť a obetovať a najmä večná otázka, ktorá sa neustále vracia v hlave. Ako to pre Boha zaplatím? Ako zaplatím účet na veterine, ktorý každým dňom narastá. Kto mi pomôže? Kde mám žiadať o pomoc? Na koho sa môžem obrátiť?

Katar je štát arabského pôvodu, kde pre väčšinu lokálnych občanov zviera nič neznamená. Nechcem hádzať všetkých do jedného vreca, pretože sú aj takí ľudia katarskej národnosti, ktorí robia čo je v ich silách, aby zachránili zvierací život. Nie je to však jednoduché, pretože situácia na uliciach je nezastaviteľná a tento proces sa neustále opakuje a kolónie sa neustále zväčšujú. Keď začnem kŕmiť kolóniu piatich mačiek, za dva až tri dni je z nej zrazu kolónia v počte desiatich či viac mačiek. A takto to ide dokola. V prepočte stojí krmivo 10kg granúl 25 eur. Pri neustálom narastajúcom počte, kupujem krmivo každé dva až tri dni. Pomáham s kŕmením na piatich rôznych miestach, takže sa cena za krmivo šplhá až na sumu 200 eur týždenne. A to sme len pri kŕmení. Nevravím o odchyte mačičky, prevozu na veterinu, ošetrení, kastrácii a ďalších procesov, ktoré nasledujú v prípade ak je mačička chorá a hospitalizácia je nevyhnutná.

Preto kamarát prišiel s nápadom požiadať o pomoc i mimo Kataru. Vravíte si, prečo by som mal pomôcť v štáte o ktorom som ani nepočul? Ja nežiadam, aby sa pomohlo mne osobne, ale aby sa pomohlo zachrániť viac zvieracích životov. Preto som vytvorila webovú stránku, založila nový FB účet a oslovovala nadácie, ktoré by mohli pomôcť, aby ľudia s dobrým srdcom a záujmom o pomoc dostali možnosť spraviť niečo pekné a dobročinné. Ja budem pokračovať v tom čo robím, pretože mi trhá srdce beznádej, ktorá sa deje v katarských uliciach. Ale je pravda, že sama to už nezvládam.

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page